$77
Transformable handlebar or waist bag. Durable UltraGrid™ material, adjustable volume and reflectors. Convenient hip pack for daily rides and bike trips.

Flex Bag Mini is made from innovative UltraGrid™ material by Challenge Sailcloth. It’s a fabric made from recycled nylon yarn, reinforced with a double grid of 200d fibers. It provides exceptional tear strength — up to 15 times more than steel at the same weight, while maintaining flexibility and elasticity.
The bag comes with a patch and handlebar mount.
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 8 cm |
| Packaging | Bag, Handlebar mount, Without waist belt |
| Color | Black, BlackOut, Coyote, Gray, Green |
| Furniture | Woojin, YKK |
| Main fabric | UltraGrid |
| Lining fabric | Ripstop 1000 |
| Zipper | YKK |
| Size | 24×14.5×10 cm |
| Volume | 2.3 L |
| Weight | 130 g |
$62 Original price was: $62.$50Current price is: $50.